Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

#1 2009-03-27 19:16:20

Nefarius

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 241
Punktów :   

Sumerowie i Planeta X

Każde dziecko wie iż w naszym układzie słonecznym jest dziewięć planet, a jeśli jest ich więcej??? Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton to pięć podstawowych skrajnych planet naszego układu. Uran został odkryty przy użyciu udoskonalonego teleskopu w 1781 roku. Istnienie Neptuna przewidziano w 1846 za pomocą obliczeń matematycznych. A ponieważ zauważono nachylenie orbity neptuna, jakby działała na niego jakaś inna siła grawitacji, co skłoniło naukowców do dalszych obliczeń i odkryto w 1930 roku Plutona. W 1841 John Couch Adams jako pierwszy rozpoczął badania nad nieregularnością Urana. W 1845 roku Urbain Le Verrier również rozpoczął obserwacje tych zaburzeń. Adams przedstawił dwie odmienne teorie głosząc że nierówności były spowodowane, siłą grawitacji jakiejś innej nieznanej planety. W 1846 roku, w miesiąc po odkryciu Neptuna, Le Verrier ogłosił, że może istnieć jeszcze jedna nieznana im planeta, w grudniu tego roku został odkryty wielki księżyc Neptuna Tryton, którego masa była na tyle duża aby wpłynąć na pole grawitacyjne Urana. Całkiem inną drogą poszedł David Todd. Przy pomocy metody graficznej obliczył parametry hipotetycznej planety. Według niego miała ona się znajdować w odległości 52 j.a a słońce okrążać 375 lat. Poszukiwaniem hipotetycznej planety zajmował się także odkrywca kanałów na Marsie, Percival Lowell. Jednak bezowocnie, jednak obecne obliczenia potwierdzają zaburzenia orbity Neptuna i Urana. . Dr. Thomas C. Van Flandern, astronom z United States Naval Obserwatory twierdzi , że znajduję się jeszcze jedna planeta , obliczył iż będzie ona ok. pięć razy większa od Ziemi, i że jej orbita będzie niezwykle eliptyczna za orbitą Plutona. Ciekawa teoria daje sporo do myślenia…
Jak podał "New York Times" z 19 czerwca 1982 roku coś daleko poza znanym nam system słonecznym wydaje się pociągać Urana i Neptuna. Jakaś siła grawitacji może powodować perturbację orbit tych planet, niewykluczone iż jest to poszukiwana planeta X. Ostatniego czasu badania nieba doprowadziła do odkrycia w 1930 roku Plutona, lecz historia ta rozpoczyna się jeszcze przed odkryciem Urana w 1781 roku przez W. Herschela. Wtedy to nasz układ planetarny kończył się na Saturnie. Naukowcy jednak akceptują teorie płyt tektonicznych, która wykazuje iż kiedyś wszystkie ziemskie kontynenty położone były tylko z jednej strony planety więc niemożliwa była całkowita identyfikacja nieba. Pytanie więc co kryło się z drugiej strony??? Druga strona opisywana była jako szczelina o czym mówią wierzenia Sumarów, mało tego Sumerowie twierdzili iż nasz Ziemia jest połową planety Tiamat, która rozpadła się na skutek kolizji z planetą Nubiru lub też planetą X. Wkrótce NASA potwierdziło możliwość istnienia planety X. Rok później satelita IRAS zaobserwował duży tajemniczy obiekt w odległej przestrzeni. Szef projektu IRAS powiedział, że owo ciało niebieskie może być tak duże jak Jowisz i być może tak blisko Ziemi, że mogłoby uchodzić za część nasze systemu słonecznego.
Legendy Sumarów
Zapiski pochodzące z przed 6 tysięcy lat, opisują doskonale nasz ówczesny system planetarny jednak system Sumeryjski uwzględnia jeszcze jedną planetę, którą jest Nubiru. Zapiski te zawierają również dane dotyczące tej planety. Dlaczego Planeta X nie była ostatnio widoczna ? Otóż, poglądy starożytnej i nowoczesnej astronomii sugerują, że orbita Planety X jest podobną do orbit komet, umiejscawiają tą planetę w odległej przestrzeni kosmicznej, daleko poza orbitą Plutona. Sumeryjskie zapiski potwierdzają obserwacje współczesnych astronomów. Niesamowita wiedza jaką posiadali Sumerowie 6 tysięcy lat temu i ta która dzisiaj jest wykładana na uniwersytetach, wiąże się ze sobą
Otóż we wczesnej młodości naszej planety wszystkie ludy były obok siebie, jednak dryf kontynentalny spowodował iż jeden wielki kontynent podzielił się na mniejsze. Jeśli przypatrzymy się mapie świata łatwo możemy dojść do wniosku iż krańce jednych kontynentów pasują do drugich jak wielka układanka. Spróbujmy sobie wyobrazić iż cała woda na naszej planecie wyparowała, może wtedy ukazała by się szczelina która, wskazywała by na to iż Ziemia jest połową planety Nubiru. Sumeryjskie opisy stwierdzają, że Planeta X (Nibiru) jak nazywali ją Sumerowie zderzyła się w odległej przeszłości z Ziemią. Pozostałością oderwanej części Ziemi jest pas asteroidów oraz orbitujące wokół Słońca komety. W lutym 1971 roku amerykańska sonda Pioneer 10 zabrała ze sobą z Ziemi aluminiową tabliczkę z wygrawerowanym rysunkiem naszego układu słonecznego, z której planety wystartowała z podobiznami zamieszkujących ją istot rozumnych. Obecnie jeśli uznając za centrum naszego układu słońce jesteśmy 3 planetą od niego a jeśli jest inne centrum naszego układu, to można by przypuszczać iż Pluton jest pierwszą jeśli nie którąś z kolei, czyli gdzieś tam mogli by żyć nasi „bracia” .
Z ziemskiego punktu widzenia wschody i zachody planet układu słonecznego potwierdzają założenie o stałości ich orbit. Podobnie rzecz ma się w przypadku komet. Komety mogą obiegać Słońce po orbitach znacznie od niego oddalonych w swoim najdalszym punkcie. Na przykład kometa Kohoutka oddala się od Słońca na odległość sześć razy większą niż odległość Plutona. Pomimo to wiemy o jej obecności.
Na podstawie podań z Mezopotamii i źródeł biblijnych wynika, że okres obiegu dziesiątej planety wokół Słońca wynosi 3600 lat. Mówią o tym również teksty Sumeryjskie, które opisywały orbitę planety X jako idealnie okrągłą po za tym, dla cywilizacji Sumerów liczba 3600 była bardzo ważna. Ludzie antycznego świata kojarzyli okresowe zbliżanie się 10 planety za oznakę wielkich wstrząsów, wielkich zmian, nowej ery. Mezopotamskie teksty mówią, że okresowe pojawianie się planety w wyniku zbliżania się jej orbity do Słońca, potrafili oni przewidzieć z dużą dokładnością. W Starym Testamencie wzmianki o takim zbliżeniu się 10 planety to okres deszczu, trzęsień ziemi i innych kataklizmów. W biblijnych ustępach znajdziemy, podobnie jak w ich Mezopotamskich odpowiednikach, wzmianki o znajdującej się w sąsiedztwie Ziemi olbrzymiej planecie, oddziaływującą ogromną siłą grawitacji i słowa proroka Izajasza o przybyszu z dalekiego nieba.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gardenal lek www.cinders.pun.pl hej tam nad rzeką serwery paintball minecraft heroes 3 forum