Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)


#1 2009-03-17 13:43:29

Nefarius

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 241
Punktów :   

Medytacja

Jak wiecie medytacja jest niezbędna aby nauczyć się OoBe oraz LD.
Chciałem przybliżyć wam nieco co do medytacji

Medytacja to poszerzenie świadomości, to doświadczenie stanu głębokiego wewnętrznego spokoju, dzięki któremu odzyskujemy równowagę psychiczną i fizyczną. Praktyka medytacji, to zatrzymanie się na chwilę tu i teraz bez sięgania myślami w przyszłość i przeszłość. Dzięki medytacji możliwe staje się pogłębienie duchowego wglądu, poznanie i zintegrowanie siebie.

Medytacje zorientowane na wizualizację oraz naukę świadomego prowadzenia energii w ciele są pomocne w procesie poznawania działania wzorców myślowych oraz pozbywania się blokad emocjonalno-energetycznych z nimi związanych. Medytacje z afirmacjami pomagają zbudować zupełnie nowy obraz siebie, takiego jakim chcemy być, a nie takiego jaki został stworzony poprzez wymagania społeczeństwa czy rodziny.
Patrząc od strony fizycznej medytacje i relaksacje poprzez rozluźnienie ciała pozwalają także na likwidacje napięć w mięśniach, które mogłyby stać się przyczyną przyszłych zaburzeń funkcjonowania tkanek i organów.
Po pewnym czasie praktyki medytacja staje się naturalnym stanem wyciszenia, odzyskania poczucia niewinności i wewnętrznej mocy.

Istnieje wiele rodzajów medytacji, których kilka, bardzo ogólnie, znajdziecie poniżej.
Żeby zmienić nasze życie. Relaksujemy się, stosujemy medytacje uzdrawiające, oczyszczające, medytujemy też w działaniu robiąc coś, co sprawia nam przyjemność, ucząc się, jak przeżywać każdą chwilę tu i teraz. Medytujemy, żeby uspokoić i wyciszyć umysł, żeby doskonalić sztukę koncentracji - wreszcie przecież, by poznać siebie i by się rozwinąć.
Każdy doświadczał kiedyś takich chwil, gdy czuł się rozdarty, gdy czuł, że zaraz jego wszystkie emocje eksplodują, że nie jest w stanie sobie z nimi poradzić i stanąć mocno na nogach. Gdy przychodzi jeden z takich momentów, pomóc nam może właśnie medytacja.
Bardzo często tkwimy w toksycznych relacjach, jesteśmy od kogoś uzależnieni lub innych uzależniamy od siebie i to nie tylko materialnie, ale również emocjonalnie: nienawiść, żale, pretensje, zazdrość, złość czy strach nie pozwalają tej relacji w funkcjonować zdrowy, twórczy sposób. I trzeba takie związki oczyścić.


Świetlisty symbol nieskończoności

Pomocne w tym może być następujące działanie. Usiądź wygodnie i wyobraź sobie świetlisty symbol nieskończoności. W jednej pętli ustawionej poziomo ósemki zobacz siebie samego, zaś w drugiej pętli osobę, od której chcesz się uwolnić albo z którą chcesz oczyścić swoje relacje. Następnie wyobraź sobie złote nożyce, które ten symbol przecinają oddzielając obie pętle. Symbol nieskończoności zmienia się w dwa okręgi - w jednym jesteś ty, w drugim osoba, z którą pracujesz. Pozwól tamtej osobie "odpłynąć" w dal.


Opresyjny sznur

Usiądź wygodnie. Wyobraź sobie, że stoisz, naprzeciwko ciebie jest dana osoba, a wasze sploty słoneczne połączone są grubym sznurem, który uniemożliwia wam swobodne poruszanie się. Przyjrzyj się temu sznurowi, po czym przetnij go. Możesz to zrobić za pomocą kryształu, świetlistymi nożycami, energią Reiki, można też sznur spalić. Teraz możesz uśmiechnąć się do tej osoby, poczuć wewnętrzną wolność - wszystkie elementy, które was ograniczały, zostały unicestwione.
Rick Jarow uważa, że jedną z najtrudniejszych rzeczy jest pożegnanie się z kimś, czymś czy też jakąś częścią życia, która już nie "pracuje" dla nas. Musimy jednak się z tym rozstać, żeby zrobić miejsce na coś nowego - taka jest nasza Droga. Czasami potrzebny jest rytuał: uroczyste powiedzenie "żegnaj", symboliczne spalenie listów, odtańczenie tańca rytualnego etc.
Bardzo trudno jest uwolnić coś, w stosunku do czego mamy karmiczne zobowiązanie, musimy bowiem najpierw to przepracować. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że czasami proces przebaczania, zarówno komuś, jak i sobie, jest długotrwały.


Medytacja przebaczania

Usiądź lub połóż się wygodnie, zamknij oczy. Powoli wdychaj i wydychaj powietrze, postaraj się rozluźnić wszystkie mięśnie. W wyobraźni udaj się do miejsca, w którym czujesz się dobrze i bezpiecznie. Zaproś tam osobę, której chcesz przebaczyć czy też którą chciałbyś przeprosić. Powiedz tej osobie wszystko, co chcesz jej powiedzieć, zapytaj o wszystko, o co chcesz zapytać. Niech z twojego serca płynie jasne, czyste światło, które otacza ciebie i tę osobę. Niech światło miłości i przebaczenia płynie tak długo, dopóki będziesz czuł taką potrzebę. Potem uwolnij wizję.


I jeszcze parę innych medytacji:


Oddychanie czakrami

Usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś otoczony jasnym, błyszczącym, ciepłym światłem - to uzdrawiająca energia przepełniona siłą życiową.
Zacznij oddychać powoli i głęboko. Wdychaj uzdrawiające światło poprzez czakrę korzenia i usuwaj (wydychaj) przez nią wszelkie zanieczyszczenia (blokady, lęki, choroby). Oddychaj po kolei każdą czakrą, oczyszczając ją. Dodatkowo można "pobawić się oddechem": wdychać uzdrawiającą energię jedną czakrą, np. splotu słonecznego, i wydychać, np. czakrą korony, a następnie wdychać czakrą korony i wydychać czakrą splotu. W ten sposób oczyszcza się połączenia między nimi. Na zakończenie można wdychać energię czakrą korony, prowadzić energię przez wszystkie czakry po kolei i wydychać czakrą korzenia.
Podczas oddychania kolejnymi czakrami warto w myślach powtarzać odpowiednie afirmacje:
Czakra korzenia - ufam mojemu wyższemu Ja, które zaspokaja wszelkie moje potrzeby; moje życie jest przepełnione obfitością.
Czakra druga - poznaję i akceptuję moją seksualność; moje ciało jest zdrowe i czyste.
Czakra splotu słonecznego - delikatnie i nie krzywdząc siebie uzdrawiam i uspokajam swoje emocje; rozwijam moją wewnętrzną moc.
Czakra serca - lekko i swobodnie daję i otrzymuję miłość; wybaczam sobie i innym wszystkie przeszłe błędy i osądy.
Czakra gardła - potrafię wyrażać siebie, swoje najgłębsze uczucia i emocje, komunikuję się poprzez twórczość.
Czakra trzeciego oka - posiadam silną zdolność wewnętrznego jasnego widzenia, ufam tym odczuciom.
Czakra korony - w pełni akceptuję i poznaję własną duchowość.


Medytacja gruntująca

Ćwiczenie można robić, gdy wygodnie siedzimy w pozycji medytacyjnej lub w pozycji stojącej. Wyobraź sobie, że stoisz na łące (właściwie gdziekolwiek, istotne, że na ziemi) i masz ręce uniesione w kierunku nieba. Wyobraź sobie, że jesteś drzewem (i poczuj to). Niech z twoich nóg zaczną wyrastać korzenie i zagłębiają się w Ziemię. Niech twoje ręce staną się konarami drzewa, a twoje ciało sztywnym, mocnym pniem. Zacznij wykonywać głębokie, wolne wdechy i wydechy. Rób wdech koncentrując swoją uwagę wysoko nad głową, w kosmosie, wydychając zaś koncentruj się na ziemi głęboko pod stopami. Następnie odwrotnie: rób wdech koncentrując się na ziemi, a wydychaj koncentrując swoją uwagę wysoko nad głową. Z każdym wdechem przyciągaj i przepuszczaj przez siebie światło - energię Ziemi lub Nieba. Zakończ wizualizację, gdy poczujesz, że zapuściłeś mocne korzenie, a energia swobodnie przepływa z góry na dół.
Inną wersją tego ćwiczenia jest wizualizowanie, że z twoich nóg wyrastają korzenie (bez wyobrażania sobie, że jest się drzewem). Ćwiczenie ugruntowywania można wzmocnić, wyobrażając sobie zapach ziemi, wyobrażając sobie skały, żyzną glebę lub wizualizując centrum ziemi i jego połączenie z naszym pępkiem (lub splotem słonecznym).


Medytacja z kolorami

Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Oddychaj swobodnie rozluźniając po kolei wszystkie części ciała: głowę, oczy, szczękę, szyję, ramiona, ręce, klatkę piersiową, plecy, brzuch, pośladki, uda, łydki i stopy.
Wyobraź sobie, że cały pokój, wszystko wokół wypełnione jest pięknym, świetlistym czerwonym kolorem. Z każdym wdechem wdychaj ten kolor przez czakrę podstawy i wydychaj. Rób to tak długo aż poczujesz, że twoja czakra jest harmonijna i czysta. Następnie wyobrażaj sobie kolejne kolory i oddychaj nimi, dopóki nie poczujesz, że się nimi wystarczająco nasyciłeś. Za każdym razem wyobrażaj sobie, że przy wdechu całe ciało napełnia się wibracjami danego koloru (niech kolory będą czyste, świetliste), a przy wydechu wychodzą z komórek naszego ciała zanieczyszczenia.
Pomarańczowy - wdychaj go czakrą krzyżową.
Żółty - wdychaj przez splot słoneczny.
Zielony lub różowy - wdychaj czakrą serca.
Niebieski - wdychaj czakrą gardła.
Indygo - wdychaj przez trzecie oko.
Fioletowy - wdychaj przez czakrę korony.
Następnie wyobraź sobie, że całą twoją osobę otacza jasne, złote, uzdrawiające światło.
Medytacja ta działa oczyszczająco i harmonizująco na nasze czakry, balansuje i wzmacnia nasze ciała eteryczne. Można wyobrażać sobie nad głową kulę światła (po kolei w każdym kolorze), która wchodzi przez czubek głowy i schodząc w dół wypełnia całe nasze ciało świetlistą barwą.

Offline

 

#2 2013-07-16 12:22:13

 Pasek

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 8
Punktów :   
WWW

Re: Medytacja

O medytacji polecam poczytać na forum medytacja
Są tam specjaliści, którzy pomagają w wielu sprawach związanych z medytacją.

Offline

 

#3 2013-12-14 00:33:41

Barbara

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Medytacja

Polecam do medytacji dla początkujących system NArelaks o którym możecie tutaj http://narelaks.pl/ poczytać - jak dla mnie jest on rewolucją na dzisiejszym rynku jeżeli chodzi o sposób wyciszenia, medytacji, panowania nad stresem i nerwami.

Offline

 

#4 2017-08-07 15:44:51

livia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-08-01
Posty: 10
Punktów :   
WWW

Re: Medytacja

Medytacja z kolorami to coś nowego dla mnie. Sama staram się medytować jak najczęściej, jest to dla mnie bardzo ważne, odprężające ale przede wszystkim pozwala mi się poznać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutouzumakiwalka.pun.pl www.bakugan-dark-revisions.pun.pl www.labradory.pun.pl www.dbnet.pun.pl www.warofdragons.pun.pl