Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)


#1 2009-03-31 13:48:51

Nefarius

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 241
Punktów :   

Medytacja - Techniki i Sposoby

Medytacja

Relaksacja przez utrzymywanie skupionej uwagi na jednej rzeczy

Ideą medytacji jest skupiać się na jednej relaksującej myśli przez dłuższy czas. Dzięki temu Twój umysł wypoczywa, nie myśląc o problemach, które powodują stres. To daje Twojemu ciału czas na rozluźnienie, odzyskanie sił i pozbycie się toksyn, które mogły się nagromadzić z powodu stresu i umysłowej lub fizycznej aktywności.

Techniki medytacji

Esencją medytacji jest uciszyć Twoje myśli przez skupienie się tylko na jednej rzeczy. W przeciwieństwie do hipnozy, która jest bardziej pasywnym przeżyciem, medytacja jest aktywnym procesem, który stara się wykluczyć inne myśli dzięki koncentracji wszystkich umysłowych zdolności na temacie medytacji.

W każdym przypadku - pomaga jeśli Twoje ciało jest rozluźnione. Powinno być ono w pozycji, w której możesz być wygodnie przez dłuższy okres czasu (20-30 minut jest idealnie). Jeśli wybierzesz (i jeśli jesteś wystarczająco giętki!) - pozycja lotosu może być odpowiednia. W innym przypadku, siedzenie w komfortowym fotelu lub leżenie na łóżku może być równie efektywne.

Możesz użyć wiele różnych technik koncentracji. Którą wybierzesz zależy od osobistych upodobań. Niektóre z nich są opisane poniżej:

Oddychanie:

Użyteczną metodą może być skupianie swojej uwagi na oddychaniu. Koncentruj się na swoich wdechach i wydechach. Mogą temu też towarzyszyć numery od 0 do 9. Możesz wyobrażać sobie zmieniające się obrazy numerów z każdym oddechem. Alternatywnie - możesz wyobrażać sobie zdrowie i spokój wpływające do Twojego ciała w czasie wdechu, i wypływający stres i ból w czasie wydechu.

Skupienie na obiekcie:

Tutaj skupiasz uwagę całkowicie na badaniu jakiegoś obiektu. Przyjrzyj się jego najdrobniejszym detalom podczas medytacji. Zbadaj kształt, kolor, różnice, budowę, temperaturę i ruchy tego obiektu. Często używanymi obiektami są kwiaty lub płomień świecy. Jednakże możesz używać równie efektywnie innych obiektów (np. budzika, lampy, a nawet filiżanki od kawy!).

Skupienie na dźwięku:

Niektórzy ludzie lubią się skupiać na dźwiękach. Klasycznym przykładem jest staro indyjskie "Am", znaczące "perfekcja". Czy jest to praktycznie, czy nie, zależy od Twojego stylu życia.

Wyobraźnia:

To może być bardzo odświeżający i przyjemny sposób medytacji. Kreujesz w umyśle obraz przyjemnego i relaksującego miejsca. Wykorzystaj przy tym wszystkie zmysły: "zobacz" te miejsce, "usłysz" dźwięki, "poczuj" zapach, "wyczuj" temperaturę i ruch wiatru. Ciesz się tą lokacją w Twoim umyśle.
W każdym przypadku ważnym jest trzymać skupioną uwagę. Jeśli pojawią się inne myśli lub przeszkody, pozwól im "odpłynąć". Jeśli to konieczne, wyobraź sobie przyczepianie myśli do obiektów i wtedy "przesuń" obiekty poza obszar Twojego skupienia.

Możesz zauważyć, że Twoja uwaga się załamuje, gdy zaczynasz martwić się o upływający czas. W tym przypadku może być najłatwiej ustawić budzik na czas, w którym masz już skończyć medytacje.

Przekonasz się, że gdy będziesz praktykować medytacje, Twoja uwaga się zwiększy.

Kluczowe punkty:
Medytacja jest użyteczną metodą relaksacji. Daje Ci ona czas okres spokoju i czas, w którym możesz dać swojemu ciału odpocząć i oczyścić swój umysł ze stresujących myśli. Robisz to przez koncentrowanie się na jednej rzeczy przez dłuższy okres czasu, pewnie 20-30 minut. To może być oddychanie, obiekt, dźwięk lub wyobrażona scena.


Mam nadzieje że wam się przyda
Ja gdy będę miał czas będę medytować bo chce się nauczyć telekinezy.Nauka telekinezy jest męcząca bo traci się przy tym wiele energii lecz po wielu ćwiczeniach można opanować telekinezę do perfekcji Np medytując i wykonując ćwiczenia telekinetyczne przynajmniej raz dziennie szybko można opanować telekinezę i przesuwać przedmioty siłą umysłu bez żadnego problemu i długiego wytężania umysłu

Offline

 

#2 2009-07-30 23:37:09

Sebastien

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-29
Posty: 6
Punktów :   

Re: Medytacja - Techniki i Sposoby

Wreszcie znalazłem dobry opis jak należy medytować . Medytujesz codziennie?

Offline

 

#3 2011-01-03 14:32:57

fraterp

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-02
Posty: 2
Punktów :   

Re: Medytacja - Techniki i Sposoby

Ja stosuję medytację tybetańską, znalazłem w niej wszystko co potrzebne, kompletną metodę.

Zachęcam do przeczytania książeczki:

Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej http://www.czarymary.pl/product_info.ph … anner_id=1

Zapraszam też na nasze szkolenia związane z medytacją:

Warsztaty Samorozwoju - 22-23 stycznia 2011 w Warszawie http://psionika.pl/index.php?option=com … Itemid=148

Kurs Otwierania Czakr 8-9 stycznia 2011 w Lublinie http://psionika.pl/index.php?option=com … Itemid=149

Seminarium Antropognozy 15-16 stycznia 2011 w Lubartowie pod Lublinem http://psionika.pl/index.php?option=com … Itemid=147

Odbywają się one regularnie, dlatego nie kierujcie się datami.

Medytacja jest istotnie ważna i zależy nam by profesjonalnie ją propagować, uczyć jej na poziomie poprawnym.

Ostatnio edytowany przez fraterp (2011-01-03 14:33:33)

Offline

 

#4 2012-02-21 16:10:07

 wikapow

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-21
Posty: 3
Punktów :   

Re: Medytacja - Techniki i Sposoby

Bardzo dobra porada ale nie moge jej wykorzystać.Przeszkadza mi telewizor.

Offline

 

#5 2013-07-16 12:23:18

 Pasek

Nowy użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-07-16
Posty: 8
Punktów :   
WWW

Re: Medytacja - Techniki i Sposoby

Polecam poczytać też na http://forumezoteryczne.pl/medytacja/ - ja zawsze korzystam z ich porad na temat medytacji.
W końcu kto będzie lepiej wiedział jak nie specjaliści w tym temacie

Offline

 

#6 2013-12-14 00:32:00

Barbara

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-11-28
Posty: 5
Punktów :   

Re: Medytacja - Techniki i Sposoby

Odnośnie medytacji to dla początkujących polecam http://narelaks.pl/ . Nauczyłam się kontrolować soje ciało i umysł dzieki temu systemowi, poznałam początki medytacji i relaksacji - naprawdę świetna sprawa

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.krolfutbolu.pun.pl www.animanci.pun.pl www.klanl2.pun.pl www.witchers.pun.pl www.sesja.pun.pl