Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

#1 2009-03-20 10:48:57

Nefarius

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-20
Posty: 241
Punktów :   

Planeta X

Czy planeta X istnieje? Od 1846 roku astronomowie starają się wypatrzyć obiekt powodujący zaburzenia orbity Neptuna. Jak do tej pory nie znaleziono ciała powodującego te odchylenia.

NIBIRU

Nibiru ("miejsce skrzyżowania" lub "planeta przejścia"), to mityczna dziesiąta planeta układu słonecznego opisana przez Sumerów. Jej bieg wokół Słońca trwa 3600 lat. Kiedyś już zderzyła się z naszą planetą, z której pozostała jedynie część. Reszta rozproszyła się tworząc asteroidy. Jej przejście w pobliżu Ziemi powoduje katastrofy naturalne, np. trzęsienia ziemi. Niektórzy uważają, że za ocieplenie klimatu na Ziemi i zbliżającą się zwiększoną aktywność Słońca odpowiedzialne jest właśnie jej przejście w niedalekiej przyszłości w pobliżu naszej planety.

BADANIA WSPÓŁCZESNE

Dziesiątej planety jak na razie nie odkryto. Przypuszcza się jedynie, że za pasem Kuipera (pas planetoid znajdujący się za orbitą Plutona) może znajdować się hipotetyczna planeta X. Przemawia za tym istnienie tzw. "klifu Kuipera". Jest to zewnętrzna granica pasa Kuipera za którą nie występują już planetoidy. Ich liczba spada tak gwałtownie że rodzi to przypuszczenia o jakimś dużym obiekcie który "czyści" ten obszar z pomniejszych obiektów. Może to być jedna, lub nawet kilka planet o wielkości Ziemi lub Marsa. Brakuje także dowodów na potwierdzenie legendy o tym że orbita tej planety (lub planet) przypomina orbity komet i zbliża się ona okresowo do Ziemi. W 2005 roku naukowcy z Princeton University ustalili również, że planeta porównywalna wielkością do Jowisza może istnieć na obrzeżach naszego układu planetarnego nie bliżej niż w odległości 200 AU (dla porównania odległość Ziemia-Słońce 1 AU, Słońce-Pluton około 39.5 AU). Nowych informacji mogła dostarczyć sonda Pluto-Kuiper Express, jednak jej start przesunięto z 2002 na 2010 rok z powodu cięć budżetowych NASA.

Offline

 

#2 2009-03-21 19:14:48

Sluger

Wtajemniczony

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 144

Re: Planeta X

Hmmmmm.... nie zdziwił bym się gdyby ta planeta okazała się prawdą W końcu nawet na obrazie kosmosu (?!) Summerów jest 10 planet ;o

PS. Tą planetę już nawet widać

http://www.australia.to/story/NIBIRU%20PHOTOS.jpg

A może to tylko kometa?....

#Edit

NiBiRu again.....

http://www.masterminds.pl/files_art/nibiru/Nibiru_na_niebie.gif

Ostatnio edytowany przez Sluger (2009-03-21 19:16:32)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
nazwy zespołów rockowych śmieszna nazwa drużyny margonem umki dla woja romet zetka 50 opinie www.fcbarcelona.pun.pl