Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

#1 2013-03-14 12:29:08

Pasterz Wilkow

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-11
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Strach, który kryje sie w mroku

Idąc samotnie nocą wielu z nas, prawdopodobnie nie raz odczuło irracjonalne wrażenie, że nie jesteśmy jednak sami. Dreszcze strachu przepływają wtedy po naszych plecach i oto nagle mamy pewność, że coś za nami podąża, krok w krok i to coś wcale nie ma dobrych zamiarów. Że chce wyłącznie nas skrzywdzić, że chce czerpać radość z naszego strachu, bólu i rozpaczy. Pewnie wielu z was przyspieszyło wtedy kroku i z trwogą co chwile odwracało się, patrząc w ciemność, wypatrując czegoś, co nie można było zobaczyć.
     Wyobraźmy sobie, że kiedyś, nie tak zresztą dawno temu, uczucie strachu towarzyszyło człowiekowi dużo częściej. W czasach gdy elektryczne światło nie rozświetlało mroku, a jedyną pociechą była czasem niesiona latarnia, czy świeca, a wybawieniem odmawiany po cichu różaniec. Wtedy ludzie robili absolutnie wszystko by nie podróżować po nocy , bo wiedzieli co może ich spotkać...

Chodziłyśmy z mamą latem, raz w tygdniu piechotą na targ do Nowego Targu, bo straszna bieda u nas była i tylko w ten sposób można było jakoś przeżyć zimę. (...) Miałyśmy takie worki, w których niosłyśmy towar, jajka, masło, sery i takie tam. I to nie tylko od nas, a jeszcze od paru sąsiadów. My to nosiłyśmy i sprzedawałyśmy, i od tego trochę sobie pieniędzy zostawiałyśmy. To dawno, było ja miałam może 13 lat. Całkiem ładna byłam. Ale o czymś innym chciałam powiedzieć. Żeby zdążyć na targ, który był od naszego domu oddalony jakieś 20 km, musiałyśmy wychodzić zaraz z pierwszym świtem. Zawsze wtedy zaspana byłam i jakaś taka nieżyciowa. Ale iść trzeba było by zdążyć. Więc szłyśmy. Na miejscy byłyśmy koło 10 rano, a wracało się koło 16, tak żeby przed zmrokiem być w domu. (...) Raz się zdarzyło, że wyszłyśmy trochę później, bo mało sprzedałyśmy i jakoś nie chciało nam się iść. Zmęczone byłyśmy bardzo, więc szłyśmy powoli i zmrok nas nastał jakąś godzinę przed dojściem do domu, na polnej drodze wśród lasów, nieopodal miejsca gdzie mówią, że straszy. Pamiętam to dobrze, bo wtedy się popłakałam. Było tak dziwnie cicho i duszno. Moja mama zaczęła zerkać trwożliwie przez ramię. Coś tam było w ciemności. coś bardzo złego, usłyszałam śmiech i wtedy właśnie zaczęłam płakać. Razem z mamą zaczęłyśmy się modlić i było trochę lepiej, ale całą drogę do domu czułyśmy, że coś za nami idzie. Potem już zawsze wracałyśmy tak, żeby być w domu przed zmrokiem.

     Strach, bowiem kryję się w mroku. To co kiedyś wygnano z naszych wsi i miast, w wierzeniach zadomowiło się po lasach i górach. Cały czas obecne jest w nocy i w naszym lęku, którym się żywi. Strachowi temu ludzie nadali nazwę i starali się go poznać, po to by móc z nim walczyć. To właśnie tak powstały legendy o upiorach, liszych, utopcach, południcach i strachach.

    Wiele stworów kryje się w lasach. Chce pan, żebym ja sobie jakieś wymienił... a to takie bajki są. Najbardziej u nas znane jest chyba licho, bo to takie złośliwe g...wno jest. U nas się klnie: "niech to licho weźmie". A to niedobre jest bardzo, bo może je przyzwać. to jest złe stworzenie. Tak opowiadali mi dziadkowie jeszcze. To takie coś co chce niszczyć i cieszy się jak zaszkodzi. Właśnie dlatego te klątwy się rzuca. Żeby komuś zaszkodzić. (...) Wygląda jak stara kobieta, z jednym okiem, strasznie szpetna i okrutna. Lubi jak się źle dzieje.

Fragment mojego blogu http://pasterzwilkow.blogspot.com/. Jeśli ktoś jest zainteresowany magią, historiami prasłowiańskimi, wierzeniami to zapraszam serdecznie

Ostatnio edytowany przez Pasterz Wilkow (2013-03-14 12:34:00)

Offline

#2 2013-03-15 14:34:14

ginny45

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-29
Posty: 19
Punktów :   

Re: Strach, który kryje sie w mroku

Ciekawe ;D wg fajny blooog ;3

Offline

#3 2013-03-15 22:48:51

 Guru

Prawie Bywalec

Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 34
Punktów :   

Re: Strach, który kryje sie w mroku

Interesting

Offline

#4 2013-03-17 11:58:18

eignadruid

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-17
Posty: 6
Punktów :   

Re: Strach, który kryje sie w mroku

Witam serdecznie,
Niedawno przeprowadziłam się z mamą na inne mieszkanie, wczoraj podczas remontu zauważyłam na ścianie zamalowany jakiś znak. Zdrapaliśmy kilka warstw farby aby zobaczyć go w całości lecz nie mamy pojęcia co mógłby znaczyć. Wydaje nam się być podejrzany i chciałybyśmy poznać jego znaczenie lecz nie wiemy do kogo się zwrócić. Postanowiłam porozsyłać zdjęcie do portali takich jak ten, z nadzieją, że może ktoś pomoże mi dowiedzieć się co to za znak. Nie wiedziałam gdzie załączyć zdjęcie więc zamieściłam je w swoim awatarze, jeśli ktoś jest w stanie pomóc proszę o kontakt emailowy : eignadruid@wp.pl , mogę wysłać więcej zdjęć.
Pozdrawiam.

Offline

#5 2014-12-04 20:33:43

 czarnyMag

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-12-04
Posty: 14
Punktów :   

Re: Strach, który kryje sie w mroku

Dobra wy jesteście mistrzami a ja jestem barbarzyńcą - wywoływałem demona bez tej całej wiedzy - to co walnęło moim kagankiem w ścianę załatwiło mi kota - CO TO ZNACZY?

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zakład karny dzierżoniów ks. janusz gnat www.atk.pun.pl rmfmax częstotliwość zasada działania gaźnika