Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)

Forum o Magii oraz innych zjawiskach paranormalnych.Zapraszamy do REJESTRACJI :)


#1 2012-09-21 01:51:21

Kroku

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-21
Posty: 8
Punktów :   

Katolicyzm

Witam

Chciałbym poruszyć tutaj temat wiary katolickiej. Chciałbym bardzo poznać Wasze zdanie dotyczące tej konkretnej religii. Chciałbym też bardzo dowiedzieć się kim lub czym jest dla Was Bóg i jak go odbieracie ?
Wbrew pozorom nie jest to sprawa oczywista. Wybaczcie też proszę, że nie wyjawię na tym etapie moich przemyśleń w tym temacie ale najpierw chciałbym przeczytać co sądzą inni.

Jednocześnie witam wszystkich i pozdrawiam jako, że jest to mój pierwszy post.

Offline

 

#2 2012-09-24 17:41:30

 Guru

Prawie Bywalec

Zarejestrowany: 2012-06-03
Posty: 34
Punktów :   

Re: Katolicyzm

Witamy na forum :D

No więc tak, kim dla mnie jest Bóg ?

Bóg jest duchem, który stworzył wszystko co nas otacza.

Kim są szatani ?

Podkreśliłem tutaj szatani ponieważ chciałem podkreślić że nie ma jednego szatana. Jest ich kilku. Szatan czy jak go tam nazywacie to po prostu upadły anioł, który odwrócił się od Pana Boga.

Dlaczego anioły odwracają się od Boga ?

Są różne przyczyny a jedną z nich jest zazdrość. Anioły zazdroszczą człowiekowi tego że mogą się związać z Panem Jezusem poprzez komunie świętom.

Kim są aniołowie ?

Są to istoty myślące które nie posiadają ciała. Aniołowie strzegą wszystkich ludzi przed złem.

Czy jest niebo ?

Należy tu od razu napisać że niebo to nie jest miejsce tylko stan ludzkiego ducha.

Co się dzieje po śmierci ?

Dusza człowieka trafia do nieba, czyśćca lub piekła.
Należy tu podkreślić że trafia tam sama dusza. Dopiero po końcu świata Pan Bóg wskrzesi wszystkich
po to by nas osądzić. Gdy już nas osądzi trafimy do jednego z tych trzech miejsc, ale tym razem już z ciałem.

Co będzie z ciałami po wskrzeszeniu ?

Po prostu będziemy sobą. Ten sam charakter (no może trochę lepszy), wygląd itd.


Dobra to już chyba koniec mojej wypowiedzi :D

Offline

 

#3 2012-10-05 20:10:57

Kroku

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Katolicyzm

Ja natomiast widzę to tak:

No więc tak, kim dla mnie jest Bóg ?

drugim człowiekiem

Kim są szatani ?

Upadłe anioły - tutaj się całkowicie zgadzam ale wierze również w to, że ich także nie omija Boże "miłosierdzie"

Czy jest niebo ?

Zależy jak na to patrzeć i co ktoś kto ma wolną wolę za niebo postrzega (poznaliśmy już dobro i zło)

Dlaczego anioły odwracają się od Boga ?

Bo mają wolną wolę, tak samo jak i my

Kim są aniołowie ?

Są nami tylko doskonalej stworzeni - mają większe możliwości, można powiedzieć więcej "Bożej Iskry"

Co się dzieje po śmierci ?

Z fizycznego punktu widzenia - tracimy świadomość własnego istnienia. Co jest potem nie wiemy i wszystko trzeba przyjąć na tzw. "wiarę"

Brakuje paru pytań ale ciekawie się zaczyna ...

Ostatnio edytowany przez Kroku (2012-10-05 20:16:55)

Offline

 

#4 2012-10-05 20:23:01

Kroku

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Katolicyzm

Ciało umiera to tylko iluzja , przestrzegam także oddawaniu wartośi pozacielesnych dla pozyskania cielesnych ... po prostu w dłuższym rozrachunku się nie opłaca

Offline

 

#5 2012-11-11 22:01:43

 DreDrag

Moderator

42855295
Zarejestrowany: 2012-08-02
Posty: 51
Punktów :   

Re: Katolicyzm

My żyjemy tylko by umrzeć. Bóg dał nam życie abyśmy zrozumieli sens tego daru

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tirrok1.pun.pl www.100tzn.pun.pl www.conterstrikeworld.pun.pl www.narutofight.pun.pl www.pwsz-zarzadzanie-2010.pun.pl